Orman ve su işleri bakanlığı bünyesinde eğitim almış olan ve Uludağ Milli Parkı hassasiyetlerine sahip; Kayak ve Yürüyüş parkurları noktasında uzman; Uludağın tarihi ve mitolojisine hakim; Uludağ’ı endemik bitki yapısı ve Zeolojik özellikleriyle tanıtım yapabilen uzmanlaşmış alan klavuzu temin etmek.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Uludağ’a gelen ziyaretçileri bilgilendirmek için alan kılavuzluğu uygulaması başlatıyor.
Uludağ´da görev yapan alan kılavuzları ile milli park hem korunuyor, hem doğru tanıtılıyor. Alan kılavuzları sayesinde ziyaretçilerin doğru bilgilendirilmesi ve milli parkın daha iyi korunması sağlanıyor.
Uludağ Milli Parkı Alan Kılavuzları  sürekli milli park çalışanları ve yöneticileri ile diyalog halinde olacak, öncelikle ziyaretçilerin güvenliğini ve memnuniyetini  en iyi şekilde sağlayacak.  Bunun yanında gelen ziyaretçileri çevre temizliği ve izinsiz güzergah dışına çıkılmaması konusunda ikaz edecek.

Alan kılavuzları, Uludağ’ın doğal, tarihi, kültürel, biyolojik ve jeolojik yapısını bilenler arasından Uludağ Milli Parkı ve çevresini sürekli gezen, buzul devri göllerini, dağın zirvesini iyi tanıyan kişilerden seçiliyor.

Korunan alanlar taşıdıkları kaynak değerleri ve özelliklerinden dolayı ziyaretçiler tarafından sıkça tercih ediliyor. Ülkemizdeki korunan alanlar yılda 10 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor.

milli-park-alan-klavuzu-01
milli-park-alan-klavuzu-02

REHBERLİK HİZMETLERİMİZ

Profesyonel Tur Rehberi Temini

tur-rehberi-temini

Otopark Temini Hizmeti

turburada-hizmetleri-04